Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/115076/virtual/www/templates/ahof346/functions.php on line 177

Knihy na prodej


Objednávejte na tomto e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Malíři bratři Schneiderkové

Malíři bratři Schneiderkové

Výpravná publikace přibližuje život a dílo významných valašských rodáků, výtvarníků 20. století - bratří Schneiderků, pocházejících z Křivého u Valašského Meziříčí. K jejich odkazu se hlásí i mnozí současní výtvarníci. Původním záměrem autora Dalibora Maliny bylo, sepsat monografii pouze o Aloisi Schneiderkovi, při sběru materiálu však rozšířil svou pozornost na všechny tři bratry. V úvodní části s názvem Malíři objevují Valašsko se věnuje hlavně Soláni a Rusavě, tedy oblastem, které se týkají všech tří bratrů. Poté následuje část, v níž se mluví o společných cestách bratrů Schneiderků do zahraničí, po výstavách a muzeích. Každému z bratrů je věnovaná samostatná kapitola, která přibližuje jak jejich život, tak dílo a je doplněna obrazovou přílohou.

 

Cena:  590,- Kč + poštovné

 

 

 


 

Krajiny života Karla Hofmana

Krajiny života Karla Hofmana

Vzpomínková kniha Krajiny života Karla Hofmana provází čtenáře a zájemce o výtvarnou kulturu oblastmi a úseky života malíře, jež byly pro jeho tvorbu rozhodující a obrací pozornost k setkáním a kontaktům umělce s osobnostmi československého a českého umění, přáteli ze zahraničí, s jeho názory na tvorbu, naznačuje jeho malířský odkaz pro umění, které vznikalo na Valašsku v koexistenci s tamější lidovou kulturou. Využívá vzpomínek přátel, malířovy korespondence a citací z četných rozhovorů a vyznání, které poskytl tisku, rozhlasu a televizi, připomíná jeho nejvýznamnější díla a doplňuje tak obraz umělecké osobnosti, jejíž život byl přímo nebo zprostředkovaně spjat se všemi významnými událostmi historie českého malířství minulého století a která nepřehlédnutelně ovlivnila kulturu a kulturní dění v oblasti východní Moravy.


cena 590,-Kč + poštovné
 

 

 


 

Karel_HofmanKarel Hofman

Publikace, ve které naleznete fotografie obrazů Karla Hofmana.

 

cena 250,-Kč + poštovné

 

 

 

 

 


 

Ondřej Vajce

Ondřej Vajce

Publikace, ve které naleznete fotografie obrazů Ondřeje Vajce.

 

cena 50,-Kč + poštovné

 

 

 


 


 

Jan Kobzáň

Jan Kobzáň

Životopisná kniha, která vyšla ke 100. výročí narození významného valašského výtvarníka a spisovatele, obsahuje řadu malířských reprodukcí.

 

cena 250,-Kč + poštovné

 

 

 

 


 

Kulturní dědictví Soláně

Kulturní dědictví Soláně

Kniha s podtitulem Historie-Příroda-Kultura-Život o historii a současnosti valašského Soláně ve vztahu k území Horních Kysuc (života místních obyvatel, tvorba umělců, přírodní bohatství – rostlinstvo, živočišstvo, pohoří, vodní toky, řemesla, tradice, jazyk).

 

cena 650,-Kč + poštovné

 

 


Velké Karlovice

Kniha o Velkých Karlovicích, která byla vydaná u příležitosti 300let od jejich založení. V publikaci se dočtete, odkud Karlovjané přišli, jak bydleli, čím se živili, jak se oblékali, jaký průmysl se v obci rozvinul. Dozvíte se o hrdinech z odboje, o lidech, kteří patřili a patří mezi ty ,,nejúspěšnější,, ale i o lidech, které život naučil šikovnému řemeslu, jež v některých případech přecházelo až do polohy umění. Není zapomenuto ani na drsnou, ale krásnou a malebnou krajinu Valašska.
cena 650,-Kč + poštovné
 

 

 

 

 

 

 


Pode3voviPodešvovi

Věděl jsem, že tady jednou budu žít – František a Marie Podešvovi

 KnihaVěděl jsem, že tady jednou budu žít – František a Marie Podešvovi je třetí publikací zachycující životy umělců ze Soláně, vydaná v roce 20.výročí Malířských cest kolem Soláně – 2019.  Vrací se k životům umělecké dvojice, která prošla společně životními etapami v Brně, Praze a nakonec čtyřicetiletým pobytem na samotě nad Velkými Karlovicemi, na Soláni. Vedle obecnějších pohledů na biografii obou umělců autor knihy obrací pozornost k jejich individualitě, k základním projevům a rysům jejich osobnosti, které jsou výjimečné, jedinečné a hluboce založené na lidskosti, porozumění a touze poznat kořeny, z nichž se rodí lidská soudržnost, tradice a úcta k nim.

V knížce se potkáme s desítkami osobností, významnými umělci, malíři, literáty, hudebníky, fotografy, s nimiž se Podešvovi přátelili, událostmi, které se dotýkají velkých dějin, ale i drobných příběhů, které mají zvláštní, neopakovatelnou přitažlivost, za nimiž jsou prostí lidé z kopců a hor. Autorskou ambicí je rovněž snaha poukázat na okolnosti spojené s tvorbou Marie a Františka Podešvových, o kterých jsme mnoho nevěděli, nebo byly překryty snahami účelově redukovat jejich tvorbu na pouhý regionální obraz života lidí žijících někde na okraji, na zjednodušený malířský a literární výkon zařaditelný do pouhých oblastních, krajových dějin.

Kniha obsahuje desítky dokumentárních fotografií ze života umělců a jejich rodiny, jejich pokračovatelů v dalších generacích. Kvalitu jejich tvorby dokládá bohatá příloha barevných reprodukcí obrazů, u nichž mnohé zapůjčily k užití významné české a moravské galerie a státní organizace a instituce.

Cena 590,- Kč + poštovné